Kierownicy komórek organizacyjnych

Do zadań, obowiązków i uprawnień wspólnych dla kierowników komórek organizacyjnych należy:

  1. Koordynowanie i nadzorowanie pracy komórki organizacyjnej, jak również bieżąca współpraca z pozostałymi komórkami PUP.
  2. Podejmowanie decyzji oraz wydawanie dyspozycji w granicach wynikających z zakresu działania komórki organizacyjnej oraz w zakresie wynikającym z udzielonych upoważnień.
  3. Podejmowanie inicjatyw zmierzających do usprawnienia organizacji pracy podległej komórki i poprawy jej funkcjonowania.
  4. Dbałość o wizerunek PUP.
  5. Szczegółowe zaznajamianie pracowników z zadaniami komórki organizacyjnej, z zakresem współpracy z innymi komórkami organizacyjnymi PUP oraz ustaleniami kierownictwa i przekazywanie do wiadomości i wykonania otrzymanych poleceń, dyspozycji i aktów normatywnych.
  6. Dbałość o rozwój zawodowy podległych pracowników, a w szczególności umożliwienie im uczestniczenia w szkoleniach i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
  7. Udzielanie pomocy pracownikom podległej komórki organizacyjnej w opracowywaniu procedur i wytycznych realizacji zadań.
  8. Wykonywanie kontroli pracy komórki organizacyjnej z punktu widzenia merytorycznego i formalnego.
  9. Dokonywanie okresowych ocen pracowników.
  10. Opiniowanie obsady osobowej podległej komórki organizacyjnej, wnioskowanie wysokości wynagrodzenia, przeszeregowań, nagród i kar dla podległych pracowników.
  11. Wnioskowanie o zatrudnienie pracowników na wolne stanowiska urzędnicze i pomocnicze w podległej komórce.
  12. Uczestnictwo w przygotowaniu i przeprowadzaniu naboru pracowników na wolne stanowiska urzędnicze zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  13. Przygotowanie programu i nadzór nad przebiegiem służby przygotowawczej oraz współudział w przeprowadzaniu egzaminów kończących tę służbę dla pracowników nowoprzyjętych na stanowiska urzędnicze.
  14. Sprawowanie nadzoru merytorycznego nad informacjami zamieszczanymi na stronie internetowej PUP oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej i w materiałach promocyjnych (broszury, ulotki, plakaty).
  15. Nadzór nad przestrzeganiem przez pracowników postanowień regulaminów i instrukcji obowiązujących w PUP oraz tajemnicy państwowej i służbowej.
  16. Ustalanie i aktualizowanie szczegółowych zakresów czynności dla podległych pracowników.
  17. Powierzanie w uzasadnionych przypadkach podległym pracownikom wykonywania dodatkowych czynności i zadań nie objętych zakresem czynności.
  18. Wyznaczanie zastępstwa w przypadku urlopu lub długotrwałej nieobecności w pracy pracownika z innych przyczyn.
  19. Akceptowanie urlopów wypoczynkowych i okolicznościowych pracowników nadzorowanych komórek organizacyjnych.
  20. Podpisywanie korespondencji w ramach upoważnień nadanych przez Starostę lub Dyrektora.
  21. Sporządzanie sprawozdań, analiz i informacji z działalności podległej komórki i przygotowywanie materiałów do prowadzonej przez PUP sprawozdawczości.
  22. Zapewnienie funkcjonowania adekwatnej, skutecznej i efektywnej kontroli zarządczej w podległej komórce organizacyjnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i unormowaniami wewnętrznymi.
  23. Dbałość o zapewnienie prawidłowej współpracy pracowników podległej komórki organizacyjnej z pracownikami innych komórek przy realizacji zadań PUP.
Wytworzył:
Agnieszka Łyda
(2005-09-09)
Udostępnił:
Gemzik Bogusława
(2005-09-09 10:09:10)
Ostatnio zmodyfikował:
Gemzik Bogusława
(2023-09-15 13:46:54)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki